...

  Будь-яка війна закінчується миром, але її наслідки ще довго відгукуються в серцях людей. Щорічно, 15 лютого, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата, насамперед, приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році, які брали участь у наймасштабнішій та найтрагічнішій війні, яка тривала 10 років.

  В закладах освіти Погребищенської громади до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав були проведені тематичні виховні години «Пам’ять без кордонів», «Урок мужності», «Їх поклав Афган», «Без права на забуття»; переглянуті художні та документальні фільми «Трагедія і подвиг Афганської війни», «Крізь пекло афганської війни», «Останній солдат Афганістану».

  В шкільних бібліотеках оформлені виставки на тему «Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять». Учні Плисківського ліцею відвідали та вручили квіти матерям загиблих воїнів; з учнями Ширмівського ліцею в шкільному музеї проведено урок пам’яті «Солдат війни не вибирає»; з учнями 11-х класів Погребищенського ліцею №1 провели екскурсію у місцевому музеї «Афганістан болить в моїй душі…»; у Сніжнянській гімназії відбулася зустріч з учасником бойових дій Козачуком Володимиром Миколайовичем під час проведення уроку Мужності «Афганістан – символ людського лиха». 15 лютого працівники і вихованці закладів освіти взяли участь у покладанні квітів до пам’ятних знаків воїнам, що загинули під час війни в Афганістані.

  Дякуємо всім, хто раніше брав участь у війнах, сьогодні стоїть на захисті нашої країни від російського агресора і пам’ятаємо воїнів-Героїв, які віддали своє життя, виконуючи обов’язок перед Батьківщиною.

  Головний спеціаліст відділу освіти Тетяна Маркова