...

  15 червня та 17 червня 2020 року на базі комунального закладу «Погребищенський опорний заклад середньої освіти І-ІІІ ступенів №1» Погребищенської районної ради Вінницької області мало б відбутися пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – ЗНО) з навчальних предметів. Для проходження пробного тестування у 2020 році зареєструвалися 142 учасників серед яких були учні 11 класів закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) та випускники минулих років, які мають бажання вступати до закладів вищої освіти.

  Пункт проведення пробного ЗНО був повністю підготовлений до проходження тестування з навчальних предметів в умовах карантину, для цього були виконані всі вимоги Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування на період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 21.05.2020 р. №24, а саме: заклад був забезпечений антисептиками, рідким милом, паперовими рушниками та захисними одноразовими масками; для зберігання соціальної дистанції парти були розставлені в класних кімнатах на відстані 1,5 метри.

  Також дирекцією ЗЗСО було проведено інформування учасників про ознаки респіраторних захворювань, які можуть бути підставою для недопущення до проведення тестування та про протиепідемічні заходи, яких слід дотримуватись при участі в тестуванні.

  У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації Кабінет Міністрів України відповідно до підпункту 1 пункту 4 постанови від 12 червня 2020 р. №480 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» скасував проведення пробного ЗНО під час карантину у закладі освіти та зобов’язав учасників пробного ЗНО пройти тестування 15 і 17 червня 2020 року вдома в онлайн режимі. Зокрема, цей документ вніс зміни у постанову Кабміну від 20 травня 2020 р. №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

  Український центр оцінювання якості освіти закликав учасників пробного ЗНО та залучених осіб не приходити до пунктів тестування 15 та 17 червня та натомість пройти тести дистанційно у ці ж дні. Інструкцію, як це можна зробити, розміщено на сайті УЦОЯО .

  Дирекція та працівники Погребищенського опорного ЗСО І-ІІІ ступенів №1 завчасно повідомили усіх учасників пробного тестування щодо відміни даного заходу та надали роз’яснення про проходження пробного ЗНО у форматі онлайн, деяким учасникам, які виявили бажання забрати свої тестові зошити, було їх передано.

  На даний час, за дорученням Президента України Володимира Зеленського, Урядом та Мінфіном розробляється порядок щодо повернення коштів учасникам пробного ЗНО 2020 року.

  Головний спеціаліст відділу освіти РДА Євгеній БОГДАНЮК