...

  З метою згуртування, патріотичного виховання молоді 5 квітня відбулася онлайн-зустріч учнівської та студентської молоді нашої громади (учні старших класів ЗЗСО Погребищенської громади, студенти ВПУ-42, медичного коледжу) з представниками молодіжного центру "Вільні" (Донецька область, Волноваський район, с. Вільне Хлібодарівської територіальної громади), які пройшли складний шлях до його створення і не зважаючи на війну, евакуацію, продовжують ефективно працювати, брати участь у різноманітних проєктах, у тому числі спрямованих на наближення нашої Перемоги.

  На заході були обговорені такі питання:

  1. Створення молодіжного центру "Вільні" та організація його роботи.
  Доповідач: Олена Конюшок, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Хлібодарівської сільської ТГ, голова ГО "Час вільних"

  2. Молодь в окупації та її діяльність після евакуації.
  Доповідач: Валентин Громовий, керівник молодіжного центру "Вільні", волонтер.

  3. Творчість та проєкти молоді в 2022 році.
  Доповідач: Григорій Андрейченко, керівник музичний Вільненського сільського будинку культури.

  4. Культурний фронт Хлібодарівської громади.
  Доповідач: Світлана Фоменко, директорка Вільненського сільського будинку культури, поетеса.

  Під час зустрічі учасники і учасниці команди молодіжного центру «Вільні» розповіли про свій шлях становлення як команди, поділилися досвідом своєї роботи, успіхами. Олена Конюшок розповіла, що вони постійно беруть участь у різноманітних проєктах, і хоча не всі з них перемогають (були випадки, коли з п’ятнадцяти написаних проєктів перемагав один), але це також досягнення, успіх і крок вперед.

  Світлана Фоменко зазначила, що для роботи молодіжного центру вони «вирощували» певних фахівців серед молоді, бо незважаючи на те, що всі люди різні, вони талановиті і їхні таланти треба виявляти, розвивати. «Не треба боятися відповідальності – все вдасться, якщо пробувати, діяти, робити. Успіх – це безперервна робота. Віра в себе творить чудеса» – підсумувала Світлана.

  Григорій Андрейченко розповів, як вони в своєму селі організовували і реалізовували цікаві заходи без якихось великих фінансових вкладень і навіть з нульовим бюджетом: перегляд фільмів під відкритим небом, ковбойську вечірку, дискотеки. Головне – бажання, згуртованість, підтримка один одного, цікаві ідеї, яких у молоді дуже багато.

  Валентин Громовий окрім своєї роботи у молодіжному центрі розповів про життя в окупації, як разом з іншими проукраїнськими мешканцями пройшов через допити, які влаштовували орки, з побиттями, знущаннями (серед них була дитина з ДЦП) і як йому вдалося евакуюватися.

  Наприкінці зустрічі Світлана Фоменко прочитала декілька своїх патріотичних віршів, які не залишили байдужими учасників заходу, бо в них говориться про наших воїнів, які стали на захист нашої країни, про людей зі сходу країни, які перебувають в окупації та чекають на звільнення, і про любов до України.

  Представники молодіжного центру «Вільні» мріють скоріше повернутися в своє вільне Вільне, щоб продовжити працювати і покращувати в ньому життя, бо вважають, що у кожного села може бути майбутнє лише тоді, коли там захоче залишитися жити і працювати молодь.

  Ми вже отримали позитивні відгуки за проведений захід. Сподіваємося лише, що не зважаючи на виклики війни, досвід роботи молодіжного центру «Вільні» надихне на активність молодь нашої громади.

  Головний спеціаліст відділу освіти Тетяна Маркова