...

   11 травня, на стадіоні «Колос» відділом освіти Погребищенської міської ради було проведено урочисте відкриття міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної спортивної гри «Сокіл» («Джура»), яка є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування, важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості.

  Зазвичай джурами в Україні були діти козаків, молоді вихованці, які ходили в походи, брали участь у боях. Вони виконували багато роботи: чистили зброю, куховарили, доглядали коня, служили у церкві, після бою надавали допомогу пораненими. За це їх вчили козацької справи: вправно володіти зброєю, бути фізично витривалими, вміти доглядати за знаряддям, надавати першу медичну допомогу.

  Участь в грі взяли дев’ять роїв з восьми шкіл нашої громади: «Я сам собі країна» (Погребищенський ліцей № 1), «Козаки» і «Побратими» (Погребищенський ліцей №2), «Стріла» (Борщагівський ліцей), «Соколи» (Гопчицький ліцей), «Подільські козаки» (Дзюньківський ліцей), «Незламні» (Плисківський ліцей), «Воля» (Степанківський ліцей), «Серце патріота» (Ширмівський ліцей). У складі роїв були як хлопці, так і дівчата.

  Розпочали захід із хвилини мовчання у знак вшанування пам’яті усіх Героїв, які загинули у війні проти росії. Після цього з вітальним словом до учасників змагань і усіх присутніх звернулася начальник відділу освіти Погребищенської міської ради Довганенко Г.Д. і побажала всім учасникам не тільки отримати гарні результати у грі, а і задоволення від неї. Консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Тімергазіна В.Г. також привітала учасників змагань, розповіла про порядок і правила проведення конкурсів і представила почесних гостів і суддів, які погодилися взяти участь у даному заході: старший офіцер 4 відділу Вінницького РТЦК та СП капітан Дидик О.В., командир роти охорони 4 відділу Вінницького РТЦК та СП майор Цегельнюк О.Г., командир взводу роти охорони 4 відділу Вінницького РТЦК та СП старший лейтенант Піщенюк О.В., оператор відділення рекрутингу та комплектування 4 відділу Вінницького РТЦК та СП старший солдат Сердюк П.В., директор дитячо-юнацької спортивної школи Прокопенко В.Ф., консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників Ліневич Т.М. Вони були об’єктивними і принциповими у своїх рішеннях; у спірних питаннях пояснювали свої рішення щодо залікового результату.

  Рої гідно представили свої команди. Урочистим кроком із виконанням маршової патріотичної пісні вони проходили перед гостями і суддями, після чого презентували свою назву, гасло, заклик та прапор. Учасники показали готовність до участі і змагання за звання кращих у п’яти конкурсах:

  1. «Впоряд» (стройова підготовка),
  2. Фізична підготовка (підтягування на перекладені),
  3. Метання гранати,
  4. Стрільба з пневматичної зброї,
  5. Інтелектуальна гра «Відун» (запитання на знання історії козацтва та рідного краю).

  У всіх конкурсах кожен рій показав гарний рівень підготовки. В окремих видах змагань (метання гранати, стрільба з пневматичної зброї) перед початком конкурсу джурівці прислухалися до порад досвідчених суддів, щоб отримати найкращий результат. Приємно було спостерігати за їхньою готовністю навчатися і удосконалювати свої навички.

  Окремо, у вигляді майстер класу, було проведено конкурси «Рятівник» і «Саперна підготовка».

  Конкурс «Рятівник» по наданню першої домедичної допомоги проводили фельдшера невідкладних станів КП «ПЦПМСД» Павліченко Д.В. і Старинчук О.В. В теоретичній частині вони розповіли про основні принципи надання першої допомоги потерпілому при опіках, тепловому і сонячному ударі, переохолодженні, ураженні електричним струмом, утопленні, отруєнні хімічними продуктами, їжею та інше; в практичній частині показали, як робити штучну вентиляцію легень, непрямий масаж серця, накладання пов’язок на різні частини тіла, накладання шини підручними засобами при переломах. Наголос був зроблений на те, що саме якісно надана перша домедична допомога в різних критичних ситуаціях може врятувати життя людині. Після цікавої, пізнавальної лекції всі бажаючі мали змогу на практиці закріпити отримані знання: накладали турнікети один-одному, робили на манекені непрямий масаж серця, штучне дихання.

  Не менш цікавим виявився конкурс «Саперна підготовка», організований працівниками 1-го караулу державної пожежної рятувальної частини м. Погребище на чолі з начальником Недошовенко С.М.: за межами стадіону, в реальних польових умовах на визначеній ділянці учасники змагань мали виявити ворожі міни. По команді судді весь рій починав рух по замінованій ділянці по-пластунськи. Учасники переповзали ділянку і за допомогою щупів перевіряли ділянку на наявність мін. Кожен учасник повинен був правильно користуватися саперним щупом та вміти здійснювати тактичне прикриття групи. Поки одна частина рою займалася виявленням мін, інша в цей час займалася прикриттям саперів. Коли учасники виявляли міну, вони подавали сигнал «Міна» і прапорцем помічали заміноване місце. Обидві команди, незважаючи на неочікувані перешкоди (наявні на замінованій території мурашники), на «відмінно» справилися з завданням і знайшли всі міни.

  Загалом, як за подіями, так і за кипінням пристрастей, змагання видалися дуже насиченими. Усі рої були гарно підготовлені та налаштовані на перемогу. Їхні наставники і вболівальники допомагали зібратися духом, підтримували у разі не зовсім вдалого результату. Всі джурівці, не шкодуючи сил, впевнено йшли до фінішу та перемоги. По кожному виду змагань обирали переможців (присуджували І, ІІ і ІІІ місця). За результатами змагань кожен рій отримав грамоти, які їм вручив старший офіцер 4 відділу Вінницького РТЦК та СП капітан Дидик О.В. Він привітав всіх учасників і побажав на досягнутому не зупинятися.

  Ми також привітали рої з гарною грою і висловили сподівання, що наступні змагання будуть проходити в мирний час, без побоювань почути звуки сирен.

  Дуже хочеться вірити, що ті навички, якими вже володіють наші джурівці, будуть використовуватися лише у спортивних змаганнях, а не на полі бою.

  Завдячуємо всім працівникам Центру професійного розвитку педагогічних працівників і спонсорам за вкрай необхідну та корисну допомогу в організації гри – разом з вами ми працюємо заради молодого покоління, сповненого ініціативності, рішучості, мужності, відваги і наполегливості, які притаманні справжнім українцям.

  Найбільша ж подяка – воїнам ЗСУ, які більше року стримують ворога і крок за кроком звільняють нашу землю від окупантів. «Героям Слава!» – саме цими словами, які дружно і найголосніше прозвучали з уст всіх учасників змагань і гостів на стадіоні «Колос» у відповідь на «Слава Україні!», завершився урочистий захід.

  Головний спеціаліст відділу освіти Погребищенської міської ради Тетяна Маркова