...

  Зрозуміло, що у кожної людини є свобода вибору, різного за своєю серйозністю. Який зробити сьогодні крок чи не зробити і як він вплине на подальший у житті шлях, — над цим, очевидно, ще вчора задумалися цьогорічні випускники ліцеїв, і не тільки нашої громади.

  У принципі, «Куди піти навчатися?» — питання, які у своєму післяшкільному житті ставили і будуть ставити представники будь-якого покоління. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить задоволення, — є однією з умов відчуття життєвої потреби.

  Звісно, першими порадниками у такій ситуації стають батьки або надихає на вибір їхній приклад облаштування свого життя, а також вчителі, старші друзі...

  Вибір професії — чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як почуватимешся. Адже окрім того, щоб заробляти гроші, у більшості ще й є бажання реалізувати свій потенціал та отримати справжнє задоволення від своєї діяльності. Кажуть, у світі нараховується кілька десятків тисяч професій і такі, як лікар, вчитель, продавець тощо знайомі, на перший погляд, всім. Як і, здавалося б, професія військового, однак у кожної є своя унікальність та фактори, які створюють переваги над іншими.

  Саме про це йшлося під час профорієнтаційного заходу, організованого у співпраці військових з відділом освіти для старшокласників-ліцеїстів громади, які зібралися у приміщенні міського ліцею №1 на зустріч із військовослужбовцями 4 відділу (м. Погребище) Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

  Начальник цієї військової структури підполковник Юрій Гаврилюк у деталях ознайомив хлопців і дівчат з умовами вступу у вищі навчальні військові заклади, переліком факультетів та конкурсних предметів, з напрямками підготовки, програмами та перевагами навчання саме у вищих військових навчальних закладах.

  Адже кадрова військова служба перед іншими видами діяльності має ряд переваг: стабільне грошове забезпечення; речове забезпечення у відповідності до пори року і визначених норм; отримання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах; щорічна основна відпустки для військовослужбовців; забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом, або грошовою компенсацією за піднайом житла та низка інших.

  Сьогодні майбутні офіцери навчаються, використовуючи новітні інформаційні технології у військовій справі, на сучасній іноземних зразків військовій техніці.

  Звертаючись до ліцеїстів підполковник Юрій Гаврилюк наголосив:

— В Україні триває вій­на, але саме зважаючи на ситуацію в державі, можлива майбутня професія кадрового військового стала цінною, як ніколи. Стати військовим, а після закінчення військового вишу це, як правило, офіцер — у вас виникне дуже почесна і відповідальна місія — бути взірцем та захисником суспільства, на вас будуть рівнятися ваші ровесники та вами пишатимуться ваші батьки. А майбутні офіцери, якими можете стати, — наша достойна зміна, адже саме ваше покоління гарантуватиме, що на українських теренах утвердяться мир та демократія.

  Також юним учасникам зустрічі було представлено перелік та адреси вищих військових навчальних закладів МО України, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України та військових коледжів.

  Ось основні з них:

  • ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХСИЛ ІМЕНІ ІВАНА КОЖЕДУБА 61023, м. Харків-23, вул. Сумська, 77/79. тел.: (057)704-96-93, 704-96-05.
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ІМЕНІ ГЕТЬМАНА ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО 79012, м. Львів-12, вул. Героїв Майдану, 32, тел.: (032)238-65-34, (032)258-45-07.
  • ВІЙСЬКОВА АКАДЕМІЯ (м. Одеса) 65009, м. Одеса-9, вул. Фонтанська дорога, 10. тел.: +380 (482)63-94-85.
  • ЖИТОМИРСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ ІМЕНІ С. Л. КОРОЛЬОВА 10004, м. Житомир, проспект Миру, 22. тел.: (0412) 25-04-91.
  • ІНСТИТУТ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «ОДЕСЬКА МОРСЬКА АКАДЕМІЯ» 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 3. тел.: (0432) 639-485, (0482) 637-660.
  • ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА 03680, м. Київ-680, вул. Ломоносова, 81, тел.: (044) 521-32-89, 521-35-97.

  Микола Маценко
  За матеріалами газети "Колос"