...

  15 грудня 2021 року відбулася презентація платформи про здорове харчування у школах "Знаїмо", яка є частиною реформи системи шкільного харчування, що відбувається в Україні з ініціативи та під патронатом дружини Президента Олени Зеленської.

  На новій платформі зібрано повну інформацію для керівників закладів освіти про перебіг реформи й нормативи шкільного харчування. Створені розділи для вчителів і батьків, де можна дізнатися, як формувати культуру харчування у дитини в сім’ї та у школі. Також є окремий розділ для школярів, у якому в доступній формі, з використанням ігор і тестів, викладено основи здорового харчування.

  Нагадаємо, у межах реформи шкільного харчування було презентовано оновлене меню для шкільних їдалень із 160 страв. Обмежено кількість солі та цукру, жирів рослинного й тваринного походження, субпродуктів. Натомість збільшено кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів.

  У серпні 2021 року Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлений Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти та нові норми організації харчування учнів, розроблені з урахуванням міжнародного досвіду та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

  Наразі у школах триває перехідний період з переобладнання їдалень, оновлення системи закупівель та освоєння нових технологічних карт. Запрацювати повною мірою реформа має з 1 січня 2022 року.

  Держпродспоживслужба виступає надійним партнером у сфері реформування шкільного харчування. Фахівці служби здійснюють контроль безпечності харчових продуктів, проводять перевірки та моніторинг постачальників послуг.

  Погребищенське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області